Asociace hotelů a restaurací České republiky
Česky English
Česky English

Žáci z Přímky na praxi - Vranov nad Dyjí

Datum: 4.6.2018

Jsme na státním zámku ve Vranově nad Dyjí, je poledne 1. června 2018 a Matěj Kotrnec se právě loučí s další výpravou, dnes již druhou. Předchozí skupina byla jiná, věkový průměr podstatně nižší. A školní skupina z Brna vedená p. učitelkou také chválou nešetřila: „Jsem tu s 21 deváťáky ze ZŠ Slovanské náměstí Brno. Průvodce je přátelský, ale přitom si u žáků zjednal klid. Dokázal si žáky získat, hezky s nimi navázal kontakt. Má zvučný hlas, krásně artikuluje. Nevěřila bych, že je jen o dva roky starší než naši žáci. Text přizpůsobil jejich věku, kladl jim zajímavé otázky, dokázal krásně propojit výklad o zámku se znalostmi, co mají mít z oblasti historie, literatury či zeměpisu. Jsme již na výletě 4. den, absolvovali jsme toho už opravdu hodně. Vranov je jejich poslední zámek, ale žáci ho hodnotí nejlépe.“ Slova učitelky doplnili žáci: „Matějovi dáváme 10 bodů z 10, otázky super – museli jsme dávat pozor. Je fakt šikovný. Dozvěděli jsme se také, že zde straší…“

Matějovi se na odborné praxi na Vranově líbí: „Jsme tu ze školy dva. Ze začátku se nám sem nechtělo, hlavně se dopředu učit ten dlouhý text. Když jsme sem přijeli a místnosti si začali procházet, hezky to ale do sebe zapadlo. A paní Kocholová, která to s námi „dolaďovala“, i pan kastelán Ryšavý s námi měli trpělivost. Provázíme okruh jedna, učíme se dvojku. Je to perfektní zkušenost. Baví nás to.“

Milí čtenáři, nevíte, kam na výlet? No přece na zámek ve Vranově nad Dyjí! Anebo máte blíž na Bítov, do Jevišovic či Znojma? Průvodci z naší školy se na vás těší.

Mgr. Ludmila Karpíšková,

SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r. o.

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste

Pokud již máte registraci, můžete se přihlásit

Přihlašovací jméno
Heslo
 

Zapomněli jste své heslo? Nechte si zaslat nové

Pokud nemáte ještě účet, můžete se zaregistrovat


Contact information