Asociace hotelů a restaurací České republiky
Česky English
Česky English

Víte, že více než polovina lidí si pod stromeček přeje poukaz na vzdělávání? Ukázal to průzkum

Datum: 7.12.2017
Víte, že více než polovina lidí si pod stromeček přeje poukaz na vzdělávání? Ukázal to průzkum

Nehmotné dárky pod vánočním stromem jsou stále více oblíbené. Respondenti by pod stromkem ocenili voucher na kurzy vzdělávání – jazykové či IT kurzy, kurzy sebevzdělání a osobního rozvoje, manažerská školení nebo nejrůznější workshopy.

Dárkem se může stát kupříkladu i MBA studium, které přispívá k rozvoji pracovní kariéry.

„V institutu CEMI poskytujeme jednoroční MBA studium, kde si studenti mohou vybírat ze sedmi MBA programů v češtině a dvou v angličtině. Probíhají online formou, a proto se hodí i pro velmi vytížené osoby, jimž by se za jiných okolností nepodařilo skloubit studium, profesi a osobní život,“ vysvětlil ředitel CEMI Štěpán Mika.

Výuka dle jeho slov reflektuje požadavky na aktuální manažerské znalosti a dovednosti českých a slovenských manažerů, spojuje teorii s praxí, umožňuje konzultovat své podnikatelské plány s odborníky, komunikovat s ostatními manažery a podnikateli či navazovat nové pracovní a osobní kontakty.

„Nyní, když je na pracovním trhu nedostatek schopných a spolehlivých pracovníků, si zaměstnavatelé lidí, kteří se chtějí vzdělávat a posouvat v oboru, váží. Většinou se jim snaží vyjít vstříc,“ doplnil Martin Novák, výkonný ředitel BIBS – vysoké školy, která profesní MBA programy rovněž nabízí.

Začít se studiem při zaměstnání bývá časově i finančně náročné. Pokud je zvyšování kvalifikace důležité pro konkrétní pracovní pozici, má zaměstnanec nárok na výhody v podobě placeného volna i odečtu daní. Musí se ale zavázat k úspěšnému plnění studijních záležitostí.

Motivace do dalšího roku

„Konec roku přináší nejen bilancování, ale též motivaci v tom, jak se zlepšit. Někdo chce zhubnout, nebo přestat kouřit, spousta lidí se v rámci svého osobního rozvoje zaměří na vzdělávání, které určitě patří k oblíbeným vánočním dárkům, zároveň plní i funkci předsevzetí,“ potvrdila pro Novinky Bronislava Chudobová, ředitelka jazykové agentury Skřivánek.

„Počítejte ale s tím, že je to běh na delší trať. Stejně jako za měsíc nezhubnete 20 kg, i když budete v posilovně prakticky spát, se vzděláváním je to velmi podobné. Nerealistické cíle demotivují. A nezapomínejte, že vás to musí hlavně bavit,“ uzavřela.

Zdroj: https://www.novinky.cz/kariera/455853-vice-nez-polovina-lidi-si-pod-stromecek-preje-poukaz-na-vzdelavani-ukazal-pruzkum.html

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste

Pokud již máte registraci, můžete se přihlásit

Přihlašovací jméno
Heslo
 

Zapomněli jste své heslo? Nechte si zaslat nové

Pokud nemáte ještě účet, můžete se zaregistrovat


Contact information