Asociace hotelů a restaurací České republiky
Česky English
Česky English

Soutěž na Středním odborném učilišti gastronomie, U Krbu, Praha

Datum: 16.12.2016
Soutěž na Středním odborném učilišti gastronomie, U Krbu, Praha

Soutěž „Můj nápoj má příběh…“ se konala ve středu 30. 11. 2016 od 14 hodin a celé odpoledne byla součástí Dne otevřených dveří.  Zúčastnilo se jí 22 žáků z domovské školy a dva žáci z partnerské školy v Bambergu v Německu.

Pro všechny soutěžící byla připravena Čestná uznání a ceny za účast a pro prvních pět výherců poháry a cenné dary, které škole darovala Městská část Praha 10 a Spolek rodičů a přátel školy. Ocenění předávali členové hodnotící komise v čele s panem Václavem Jahnem, barmanem z La Casa de la Havana, a s paní ředitelkou školy.

Soutěži předcházely velké přípravy, a to jak ze strany školy, tak soutěžících. V den konání si účastníci losovali pořadí, podle kterého od 14 hodin předváděli své barmanské umění.

Všichni soutěžící před zraky komise a diváků připravovali dvě porce míchaného nápoje. Mohli si zvolit způsob přípravy, množství i teplotu nápoje. A všichni měli nápoj spojený s nějakým příběhem, který moderátorka soutěže četla.Někteří žáci byli úplnými začátečníky a chtěli si soutěž jen vyzkoušet a někteří pracovali jako zkušení barmani. Z nich členové komise, Ing. Gabriela Pešková, F&B manager Boutique Hotel Seven Days Prague, Zdeněk Javorský, barman a generální manager vzdělávacího střediska barmanů v Mariánských Lázních, a Václav Jahn vybrali ty nejlepší.

1.místo – Beata Maliči Č3B – Matka Země

2.místo - Daniel Fér Č1A – Friendly Agreement

  1. 3.místo - Miroslav Ploch K2A - Čokokoláda
  2. 4.místo - Sabine Seeberg – Bamberg –Ramona Fizz
  3. 5.místo - Jakub Atexinger Č3A – Curry Lee

Zvláštní ocenění získala žákyně z německé školy v Bambergu a Jiří Job z G4A.

Při vyhlášení výsledků a předávání cen komise zhodnotila úsilí soutěžících a udělila několik cenných rad.