Asociace hotelů a restaurací České republiky
Česky English
Česky English

Retro gastronomie na VŠH Praha

Datum: 24.5.2019
Retro gastronomie na VŠH Praha

„Po tematicky zaměřených gastronomických akcích Gastronomie v době Karla IV., Hodování v období baroka a Kulinářství v období první republiky se zaměřila VŠH v roce 2019 na retro gastronomii v rámci národních oslav 30 let svobody a demokracie. Zároveň bylo připomenuto 20 let existence Vysoké školy hotelové v Praze, která má za dobu svého působení více než 7 000 absolventů a dnes zde studuje zhruba 1 200 studentů,“ uvedl jednatel školy a vedoucí katedry hotelnictví Ing. Petr Studnička, PhD.

Letošní gastronomické téma bylo zaměřeno především na 80. léta minulého století. Hosté mohli ochutnat jako studený předkrm šunkový závitek v aspiku, krevetový koktejl či sýrovou roládu. Mezi polévkami nechyběly hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi a dršťková polévka. Jako hlavní chod byly podávány sekaná pečeně s bramborovou kaší, gothaj v bramboráku, vepřové výpečky s bramborovým knedlíkem a špenátem nebo kuřecí prso s broskví a šťouchaným bramborem. Jídla připravili studenti VŠH pod vedením odborného asistenta katedry hotelnictví Ing. Zbyňka Vinše.

Sladké dezerty připravila studentka VŠH oboru Management hotelnictví a lázeňství Bc. Lada Petránková. Ochutnat bylo možné kremrole, Míša řezy se šlehačkou, karamelové větrníky, Pařížské řezy, rakvičky se šlehačkou nebo kokosové laskonky s čokoládovým krémem. Nápoje připravili studenti ve spolupráci s Ing. Jiřím Zeleným, odborným asistentem katedry hotelnictví. V nabídce nechyběla vína z odrůd vyšlechtěných v 2. polovině 20. století na našem území, koktejly s ginem či Moravský kohout. Nabízeny byly i dobové destiláty, jako jsou Zelená peprmint likér, Griotka, Tuzemák či Vaječňák.

Hosté platili v dobové měně, kterou byla koruna československá. V rámci doprovodného programu byl připraven foto koutek Happy Box s tematickými doplňky, hry pro děti nebo slavnostní tabule s dobovým inventářem a retro jídelními lístky, jejichž sbírku prezentovala tajemnice katedry hotelnictví Ing. Blanka Zimáková.

V odpoledních hodinách byl slavnostně pokřtěn Almanach Vysoké školy hotelové v Praze mapující období uplynulé dekády let 2009–2019. „Na 64 stranách je souhrnně popsána činnost VŠH, která v roce 2018 obdržela od Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství akreditace 3 nových profesně zaměřených studijních programů se specializacemi na hotelnictví, cestovní ruch a marketing v prezenční a kombinované formě v bakalářském i navazujícím magisterském stupni studia,“ konstatoval rektor VŠH doc. Ing. Václav Vinš, CSc.

Součástí kulinářské akce byla i prezentace projektu Czech Specials – Ochutnejte Česko. Jedná se o partnerský projekt České centrály cestovního ruchu–CzechTourism, Asociace hotelů a restaurací ČR a Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Projekt se zaměřuje na rozvoj regionální gastronomie a podporuje restaurace, které nabízejí česká jídla v tradiční i moderní úpravě, zároveň je i certifikační značkou. Účastníci mohli vyhrát zajímavé ceny, které do soutěže věnovaly certifikované restaurace Czech Specials, například poukaz na pobyt pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou či poukaz na konzumaci jídel a nápojů v restauraci hotelu Port u Máchova jezera.

Během akce se uskutečnilo setkání absolventů VŠH, pro které byl připraven speciální koktejl Vinšon. Ten byl laděn do modro-oranžové barvy a obsahoval Bols blue, vodku, citronovou šťávu, cukrový sirup a byl doplněn tonikem a ozdoben pomerančem. Vyvrcholením večerního programu bylo vystoupení hudební skupiny Hrací skříň Praha, jejímž zpěvákem je student VŠH Michal Filip.

Akce byla organizována Vysokou školou hotelovou v Praze ve spolupráci s První soukromou hotelovou školou a za podpory Studentského senátu VŠH a 1. Scio Střední školy. Asociace hotelů a restaurací ČR udělila v roce 2018 VŠH titul Škola roku.

 

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste

Pokud již máte registraci, můžete se přihlásit

Přihlašovací jméno
Heslo
 

Zapomněli jste své heslo? Nechte si zaslat nové

Pokud nemáte ještě účet, můžete se zaregistrovat


Contact information