Asociace hotelů a restaurací České republiky
Česky English
Česky English

Proč je Akademie AHR vlastně tak důležitá?

Datum: 29.4.2019

Dle průzkumu vztahu práce a vzdělání, který nechala zpracovat společnost LMC vyplývá, že pro pětinu lidí je silným důvodem a motivací pracovat pro určitou společnosti i větší možnost dalšího vzdělávání. Možnost vzdělávat se, rozvíjet se, učit se něco nového v zaměstnání zvyšuje i samotnou spokojenost s prací.

Z průzkumu společnosti EdAssist též vyplývá, že benefit vzdělávání považuje za klíčový 7 zaměstnanců z 10. Je pozitivní, že stále více tuzemských zaměstnavatelů si uvědomuje, že dobře kvalifikovaný personál tvoří základ prosperující společnosti.

V oblasti hotelnictví a gastronomie v nabídce Akademie AHR ČR najdete pravidelné otevřené kurzy. Veškeří lektoři jsou odborníky s dlouholetou praxí a dokáží účastníkům předat mnoho potřebných a cenných praktických informací.

Mezi stálice kurzů patří témata jako je: recepční profesionál, blok tří kurzů housekeeping, řešení stížností a připomínek, řízení restauračních provozů, já šéfem, revenue management atd.

Více informací a aktuálně vypsané termíny kurzů s krátkými popisy naleznete na www.akademieahr.cz/vypsané-kurzy.

Dále si z nabídky vzdělávacích programů můžete vybrat i kurzy na klíč. Jedná se o školení přímo ve Vašem zařízení, dle potřeb, podnětů a přání zadavatele.

Pro mimopražské společnosti je možnost čerpání výhodné finanční podpory na vzdělávání zaměstnanců. V rámci těchto podpor, ať již na vzdělávání či rekvalifikaci jednotlivých zaměstnanců v programu veřejných kurzů, či na vzdělávání většího počtu zaměstnanců stejnými kurzy, můžete využít dotace (do výše 85 %). Dotace zahrnuje náklady na samotné kurzovné, náhradu ušlé mzdy zaměstnance a režijní náklady.

V roce 2018 Akademie AHR realizovala 92 kurzů pro 867 účastníků.V celkových vzdělávacích aktivitách bylo úspěšně zorganizováno 31 otevřených kurzů a 47 kurzů na klíč.

Novinky pro rok 2019

Pro letošní rok jsme pro Vás Akademie AHR připravili opět klasické otevřené kurzy. Přidala i témata nová, která uvedli členové AHR ČR mimo jiné v listopadovém průzkumu spokojenosti, i témata známá, stále oblíbená a potřebná.

Nově je zařazena oblast marketing a jsou pro Vás připraveny kurzy: obsahový marketing chytře a efektivně, základy grafiky pro gastro provozy a fotíme nejen na Instagram, efektivní reklama na sociálních sítích.

Během roku se plánují i další jednodenní semináře s inspirativními osobnostmi.

Využívat můžete i speciální zvýhodněné balíčky pro restauratéry a manažery.

Pro restauratéry aktuální témata, shrnutá do 4 jednodenních školení.

  • Autoevaluace aneb kvalita služby očima hosta, marketéra a profesionála

(Nástroje sebepoznání, Restaurace očima zákazníka, Diagnostika restaurační služby)

  • Standardizace služeb jako nástroj k úspěšné komunikaci s hosty 

(Komunikace s hostem a tvorba standardů)

  • Efektivní prodej nápojů v restauračním byznysu

(Kultura prodeje a servisu nápojů)

  • Trendy a rentabilita v sestavě jídelních lístků

(Moderní jídelní lístek a menu ingeniering)

Pro manažery pak 5 témat jako je:

  • Jak najít, získat a udržet dobré zaměstnance
  • Instruování, delegování a zpětná vazba
  • Konflikty a námitky
  • Motivace a demotivace
  • Happiness at work – štěstí v práci

 

Nově je aktualizován web Akademie AHR a je zájemci obdrží i pravidelný newsletter, který vychází 4x do roka. Mimo aktuálních informací o vypsaných kurzech obsahuje i rozhovor s lektory, tematické a inspirativní články.

Akademie AHR získala i akreditaci tří kurzů od MŠMT (recepční profesionál, základní standardy profesionální obsluhy, řešení stížností a připomínek), jenž může být přínosem pro pedagogy odborných předmětů a lépe jim umožní se kurzů účastnit. 

Akademie též pořádá speciální přednášky pro studenty českých i zahraničních škol či přímo odborné přednášky na míru pro školy z oblasti hotelnictví a gastronomie.

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste

Pokud již máte registraci, můžete se přihlásit

Přihlašovací jméno
Heslo
 

Zapomněli jste své heslo? Nechte si zaslat nové

Pokud nemáte ještě účet, můžete se zaregistrovat


Contact information