Asociace hotelů a restaurací České republiky
Česky English
Česky English

Přednáška o studiu na švýcarských vysokých školách se zaměřením na pohostinství

Datum: 5.9.2016
Přednáška o studiu na švýcarských vysokých školách se zaměřením na pohostinství

Co je to pohostinství?

Oblast pohostinství se u nás stále vyvíjí, proto si možná někteří z nás nedokáží představit, co všechno v sobě zahrnuje. Přitom se jedná o jednu z nejperspektivnějších, a nejdynamičtěji se rozvíjejících oblastí světové ekonomiky. Předpokládá se, že v roce 2023 bude v pohostinství zaměstnána jedna desetina všech pracujících na této planetě. Kariéra v pohostinství neznamená pouze práci v hotelech a turistických kancelářích. Nabízí nekonečné pracovní možnosti v restauracích, na výletních lodích, v leteckých společnostech, zábavních parcích, organizačních výborech nejrůznějších festivalů, oslav, sportovních či firemních akcí po celém světě. Důležitou roli hraje kvalitní vzdělání, odpovídající požadavkům vedoucích společností této neustále se rozvíjející oblasti.

 

Prototypem vzdělání v oblasti pohostinství je švýcarský model, který se zaměřuje na získávání praktických dovedností. To nicméně neznamená, že pohostinství lze studovat pouze ve Švýcarsku. Obchodní školy, fungující podle tohoto ověřeného modelu, lze najít všude na světě, například v Anglii, Španělsku, USA, Austrálii a dalších zemích. Švýcarské vysoké hotelové školy nabízejí velké množství studijních programů, od přípravných kurzů, přes bakalářské a magisterské programy, až po letní kurzy, a nejrůznější zaměření včetně hotelnictví, restauračního, sportovního, lázeňského a event managementu, kulinářství a dalších. Během studia získává student nejen odborné vzdělání, ale absolvuje také několik důležitých stáží ve velkých mezinárodních společnostech.

Přes překážky k (pěti) hvězdám

Kvalitní vzdělání a mezinárodně uznávaný titul představuje v pohostinství půl cesty k úspěšné kariéře. Velká část sice závisí na schopnostech a ambicích jednotlivce, nicméně díky několikaleté důkladné a náročné přípravě (hodiny probíhají od 8 ráno, vyžaduje se disciplína a přísný dress-code, stáže probíhají v různých zemích, tudíž je nutné překonávat jazykovou bariéru), je absolvent pro mnoho mezinárodních společností žádaným odborníkem. Představitelé společností Hilton, Mandarin Oriental, Disneyland, Bloomberg, Louis Vuitton, Four Seasons si každoročně vybírají své zaměstnance právě z řad studentů a absolventů švýcarských hotelových škol. Během studia se studenti učí a zkoušejí si role zaměstnanců různých hotelových nebo restauračních úseků, pronikají do podstaty fungování celé organizace, a tak se mohou sami rozhodnout, co je jim nejbližší.

Někteří absolventi švýcarských vysokých škol zůstávají v zahraničí, zatímco někteří se poté, co získají vzdělání a dostatečné pracovní zkušenosti vracejí domů, kde budují svou kariéru v českých pobočkách mezinárodních hotelových sítí, otevírají si své restaurace nebo se stávají členy organizačních výborů mezinárodních událostí, které se u nás pořádají (olympiády, mistrovství ve sportu, obchodní fóra, summity atd.).

Prezentace proběhne: 1. října 2016 od  14:00 hodin

Místo: Hotel Fours Seasons Praha Veleslavínova 1098/2a, 110 00 Praha 1 - Staré Město

Účast je bezplatná, je nutná pouze registrace, kterou je nutné provést online na http://www.iq.events/glion-les-roches-cz/

Pořadatel akce IQ Consultancy s.r.o. je oficiálním českým představitelem předních vysokých škol se zaměřením na pohostinství. Od roku 2004 jsme pomohli více než 400 studentům, aby se dostali na prestižní vysoké hotelové školy, získali kvalitní vzdělání a začali budovat kariéru v mezinárodních společnostech. Vzdělávací společnost IQ Consultancy je jednou z předních uznávaných firem v oblasti zprostředkovávání vzdělávání v zahraničí. Společnost byla založena v roce 2001 a dnes se její pobočky nacházejí v 7 městech ve 3 zemích.

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste

Pokud již máte registraci, můžete se přihlásit

Přihlašovací jméno
Heslo
 

Zapomněli jste své heslo? Nechte si zaslat nové

Pokud nemáte ještě účet, můžete se zaregistrovat


Contact information