Asociace hotelů a restaurací České republiky
Česky English
Česky English

Nejlepší absolventská práce roku 2017

Datum: 27.1.2018
Nejlepší absolventská práce roku 2017

Již delší dobu působím v tomto oboru, konkrétně v pivnici specializované na malé pivovary – v  Klubu malých pivovarů. Tuto pivnici jsme si otevřeli před 5ti lety. Chtěla jsem absolventskou prací udělat osvětu malým pivovarům, aby se více dostaly do povědomí všech lidí. Současně jsem si při psaní absolventské práce rozšířila obzory ve svém osobním i profesním životě.

Práce čtenáře krátce seznamuje s historií i současností pivovarnictví, s technologií výroby piva a s možnostmi, které malé pivovary skýtají v rámci cestovního ruchu. Protože lidé často o těchto utajených klenotech neví, snažila jsem se vytvořenou brožurou tento skrytý turistický cíl lidem odkrýt. O produkt – brožuru byl velký zájem, distribuce probíhala v již zmíněném Klubu malých pivovarů a v některých malých pivovarech jižních Čech. Často právě malé pivovary jsou jediným turistickým lákadlem v dané oblasti, a proto jejich přínos pro cestovní ruch v této oblasti může být velmi vysoký.

Pár slov od vedoucího práce, Mgr. Petra Kajnara:

Vzhledem k tomu, že autorka má vynikající znalosti z tohoto oboru a práci se věnovala s plným nasazením, proběhly pouze drobné konzultace a úpravy. Téma mě samotného velmi nadchlo, takže jsem se rád ujal vedení této absolventské práce.

A děkujeme i zástupkyni školy Ing. Štěpánce Jáglové, vedoucí učitelka VOŠ, jenž vede předmět zaměřený na tvorbu absolventských prací – Seminář k absolventské práci:

Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu v Českých Budějovicích připravuje budoucí pracovníky v různých oblastech cestovního ruchu už více než 30 let, z toho Vyšší odborná škola funguje od roku 1996. Obhajoba absolventské práce je důležitou a nedílnou součástí absolutoria.  Studenti jsou vedeni k tomu, aby si téma své absolventské práce zvolili pokud možno sami podle svých zájmů a s ohledem na své budoucí uplatnění na trhu práce. Pro úspěšné sepsání absolventské práce mají studenti ve 3. ročníku zařazený do studijního plánu speciální předmět Seminář k absolventské práci, který vedu a který je jedním z důležitých pilířů pro vznik absolventské práce a učí studenty napsat jejich první vědecké dílo v životě. Soutěž AHR je pro studenty využívána jako motivaci k tomu, aby se psaní absolventské práce věnovali s plným nasazením.

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste

Pokud již máte registraci, můžete se přihlásit

Přihlašovací jméno
Heslo
 

Zapomněli jste své heslo? Nechte si zaslat nové

Pokud nemáte ještě účet, můžete se zaregistrovat


Contact information