Asociace hotelů a restaurací České republiky
Česky English
Česky English

Desatero pro lepší design hotelového pokoje

Datum: 16.3.2017
Desatero pro lepší design hotelového pokoje

1. A bylo světlo

Pokud se host cítí ve svém hotelovém pokoji dobře, stojí za tím většinou správně zvolený odstín a intenzita světla. Což neznamená být pyšný na jednu lampu s dobrým stínítkem, ale spíše citlivě nabídnout hned několik kvalitních světelných zdrojů intuitivně rozmístěných. Vypínače by měly být nejen viditelné, ale hlavně srozumitelné. 

2. Dispozice pokoje

Vystřídá-li po vstupu do nového prostoru příjemný pocit rozmrzelost, dost často se může jednat o nevhodně rozmístěný nábytek. Samozřejmě jste často limitováni prostorem, občas ale opravdu stačí se na místnost podívat jinýma očima. Malé úpravy mohou totiž udělat velké rozdíly a rozproudit zen energii, za kterou se hosté budou rádi vracet.

3. Pohovky, ano ty máme

Máte sofa ve vašich hotelových pokojích pěkně přiražené ke zdi? I přesto, že dispozice pokojů je umožňuje vkusně vypíchnout a upozornit na ně? Zkuste si projít své hotelové pokoje a zamyslet se, jestli by to šlo i jinak - trošku s dobou.

4. Květinou neurazíš

A karafiátem nově prý už také ne. Decentně umístěné čerstvé květiny dokážou z pokoje vykouzlit prostředí, které skoro v každém probudí romantika. Nejsem příznivcem umělých květin, ale ty kvalitní jsou často jen těžce rozeznatelné od těch pravých, tak proč ne, pokud to jinak nejde.

5. Kdo nemiluje polštářovou válku

Tady opravdu platí, čím víc, tím líp. I když dnešní doba je o jednoduchosti a střízlivosti, u hotelových sofa a postelí to neplatí. Není nic smutnějšího než dva malé, ušmudlané polštářky na velké pohovce. Polštáře na sofa doplňte o luxusní deku a uvidíte, že room service bude sotva stíhat. Nemusím asi připomínat, že je nutné čistotu polštářů hlídat stejně jako svou třináctiletou dceru.

6. Udělejte ze svých hostů knihomoly

Promyšlená selekce kvalitních knih v češtině a několika světových jazycích vás nezruinuje a host se bude cítit jako doma. Pokud je vaší nejoblíbenější knihou Svět podle Garpa od Johna Irvinga a chtěli byste se o ni s hosty podělit, raději na to rychle zapomeňte. Host by si ji tak jako tak stejně nestihl přečíst. Obrázkové knihy jsou tou nejlepší volbou, a pokud vás napadá nějaká z vašeho prostředí, bude zřejmě tou nejpopulárnější.

7. Osobní, či neosobní

Vyzařují vaše hotelové pokoje určitou osobitost? Ať už odlišnými malbami v pokojích, jinou dispozicí či rozdílnou barevnou paletou doplňků? Dobře promyšlené detaily, které dokážou odlišit jeden pokoj od druhého, vytváří element překvapení i pro hosta, který k vám jezdí už roky. Občas úplně stačí prohodit obrazy v jednotlivých pokojích, a pravidelnému hostovi tak na rtech vykouzlíte tajemný úsměv Mony Lisy a rozhodně v něm utvrdíte pocit důležitosti.

8. Je vůně design?

Host svůj pokoj vnímá všemi vjemy. Pokud je vůně v pokoji příliš intenzivní, hosta nebude zajímat nic jiného, než jak z takového pokoje co nejrychleji utéct. Není nic lepšího než vůně čistoty. Sofistikované vonné esence a svíčky, nemáte-li je dokonale vychytané, si raději nechte na doma.

9. Až zítra ráno v pět, lala...

Mají vaše hotelové záclony takovou tu malou mezeru mezi spodním okrajem a podlahou? Mají? Nejenom, že to vypadá neprofesionálně, ale pokud se ranní sluníčko dokáže dostat do tohoto malého prostoru, rozmrzelý host se nebude těšit na nic jiného, než na to, aby se zase dobře vyspal. Ale jinde než u vás.

10. Po stopách hotelové kosmetiky

Hotelovou kosmetikou a kosmetickými doplňky si dokážete u hosta opravdu šplhnout. Hosté ji zkrátka milují. Pokud vás stojí moc peněz, staňte se na chvíli Sherlockem Holmesem a najděte tu nejluxusnější, která bude vyhovovat i vaší kapse. Nabídněte kvalitní selekci, ale na druhou stranu hosta nezahlťte.

Zdroj: http://hotelandspa.cz/design/desatero-detailu-pro-lepsi-design-hoteloveho-pokoje/

 

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste

Pokud již máte registraci, můžete se přihlásit

Přihlašovací jméno
Heslo
 

Zapomněli jste své heslo? Nechte si zaslat nové

Pokud nemáte ještě účet, můžete se zaregistrovat


Contact information